Time to start pureeing

24/Aug/2005

OMG… .75 for 2oz!

pic

Hi

15 guests here now.

Comments

  1. Wow- that is high!  I haven’t bought baby food in so long, but I know it wasn’t THAT high back then!  big surprise Definately get a baby grinder!!

    By Holly on 2005 08 24

  2. good lord, where are you buying baby food!?

    By Sarah on 2005 08 24

  3. Holy Hell, that is expensive!

    By Nicole on 2005 08 24

  4. I think the Gerber Tender Harvest baby food is like 89cents around here. Gianna has only two teeth but she wont eat mashed food anymore.

    By kelli on 2005 08 25

  5. Strange - DelMonte is super cheap here and Gerber is expensive.  I was actually overjoyed when Ryan decided he had enough baby food at 9 months and only wanted people food!  Amazing what they can chew with only a few teeth!

    By Andrea on 2005 08 25

  6. Almost as much as gas!LOL!

    By Mygirlsma on 2005 08 25

  7. that is hideous. besides, fresh is way better. (I know Im evil) Grab one of those immersion blenders for 20 bucks and get to work Beeotz.

    By texasbelle on 2005 08 25